Wina świata
The latest news from the Joomla! Team

Efekt gondoliera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 października 2008 10:41
Wszyscy tęsknimy za sielanką wakacyjnego wypoczynku. Słońce, góry, szum morza, świetna kuchnia oraz lokalne wino. Jak ono wspaniale smakuje na tarasie tawerny lub przyjemnie chłodnej piwnicy u nieznanego producenta …
Więcej…
 
Moc Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 października 2008 08:30
Wina hiszpańskie są na tyle popularne, że czasem można się pogubić w ich obfitości, także i w polskich sklepach. Jak wybrać te naprawdę godne uwagi, skoro „szkoda życia na kiepskie wina” ? Warto posłuchać ekspertów i sięgnąć po renomowany hiszpański przewodnik winiarski „Guia Peñin”.
Poprawiony: czwartek, 01 września 2011 14:10
Więcej…
 
Kuper wina? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 października 2008 09:53

Wino może mieć ciało, mówi się o jego sukni, nosie i ustach, ale kuper, to już chyba przesada? Nie chodzi tu jednak o fantazyjne określenie degustacyjne, ale o spolszczony skrót angielski QPR od quality price ratio, czyli współczynnik relacji jakości do ceny. Ostatnio jest to coraz istotniejszy element oceny wina, powstają rankingi i nagrody w kategorii inaczej zwanej Best value.

Poprawiony: piątek, 10 października 2008 11:37
Więcej…
 
Najlepsi w Londynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 października 2008 10:30

Londyński konkurs International Wine Challenge ma ponad dwudziestoletnią historię i należy do ścisłej czołówki tego typu imprez na świecie. Współorganizowany jest przez opiniotwórcze czasopismo „Wine & Spirit”. W tegorocznej edycji oceniano ponad 9000 win podczas degustacji w ciemno, co aktualnie plasuje IWC na pierwszej pozycji światowej. Nowością była ocena japońskich sake

Poprawiony: piątek, 10 października 2008 11:36
Więcej…
 
Słowacja - wino PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 października 2008 12:30
Powszechnie się uważa, że Słowacja dzieli się na część piękną i część południową. To nie jest prawda, wytrawny lis znajdzie na południu smakowite kąski dla siebie i rodziny. Warto zatrzymać się na noc w okolicach Bratysławy, np. ślicznie położonym Svatyn Jurze czy Pezinoku. W okolicznych Małych Karpatach sporo twz. Horyskych hoteli. Wygody może umiarkowane, ale cisza i świeże powietrze po znojnej drodze jak znalazł.

Poprawiony: czwartek, 09 października 2008 12:32
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3